Nowenna listopad

with Brak komentarzy

Nowenna w listopadzie

Tradycyjnie w naszej parafii w trzecią sobotę miesiąca gromadzimy się w kościele w Ustrzykach Górnych, by wspólnie modlić się za wstawiennictwem Madonny Bieszczadzkiej – NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II. W listopadzie szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych oraz o Polakach, którzy oddali życie za to, byśmy teraz mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

Dnia 24.11 br. uroczystej Mszy świętej przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił proboszcz z Dwernika ksiądz Zenon Bieszczad. Koncelebransem był ks. Paweł Kaszuba. Oprawę muzyczną Mszy św. przygotowały dziewczyny ze scholii parafialnej w Czarnej, której opiekunem jest ksiądz Roman Kocaj. Na zakończenie słowa wdzięczności skierował do wszystkich ks. Paweł, podkreślając osoby zaangażowane w przygotowanie uroczystości, a więc pani pedagog Zespołu Szkół w Lutowiskach – Joannie Pełdiak, za przygotowanie tekstów komentarzy i modlitwy wiernych oraz kwiaty i dekorację, paniom z parafii za kwiaty i wystrój kościoła, a także ks. Zenonowi, który w słowie skierowanym do nas nawiązywał do nauki błogosławionego Jana Pawła II. Bezpośrednio po Mszy świętej został wystawiony Najświętszy Sakrament przed obrazem NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, tym samym rozpoczęło się nabożeństwo błagalno-dziękczynne za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II. Zanosiliśmy modlitwy w intencjach, z którymi przyszliśmy na tę Nowennę. Słowa rozważań były przeplatane piosenkami śpiewanymi przez scholę. Następnie odmówiliśmy litanię do błogosławionego, ucałowaliśmy Jego relikwie, które znajdują się w naszej parafii oraz wspólnie zaśpiewaliśmy „Barkę”. Zespół, wraz z gośćmi został zaproszony przez ks. Pawła na „papieskie” kremówki do naszego Domu Papieskiego. Comiesięczna Nowenna została tak pomyślana, aby oprócz intencji modlitwy wstawienniczej także jeszcze lepiej poznać nauczanie Jana Pawła II, zastanowić się nad tym, co próbował nam przekazać oraz jak wcielać Jego myśl w nasze życie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z listopadowej Nowenny.

 

 

{ppgallery}stories/nowenna2{/ppgallery}