Nowenna w sierpniu

with Brak komentarzy

Sierpniowa nowenna

 

„Wierzymy, że jesteśmy miłowani tą miłością, że jesteśmy nią ogarniani: miłością Boga, która się objawiła w Odkupieniu — i miłością Chrystusa, który tego Odkupienia dopełnił przez Krzyż — i wreszcie miłością Matki, która stała pod krzyżem i z Serca Syna przyjęła do swego Serca każdego człowieka”. Jan Paweł II

Katarzyna Inglot

W sobotę 31.08.2013 r. już po raz kolejny gromadziliśmy się w kościele parafialnym w Ustrzykach Górnych by celebrować nowennę ku czci bł. Jana Pawła II.


 

Wieczorem odbyła się Eucharystia z udziałem uczestników rekolekcji Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Uroczystą homilię wygłosił, ks. Mariusz Niemiec, nowo mianowany wikariusz. Wypowiadając słowa: „W tym szczególnym Maryjnym miesiącu – sierpniu, chcemy zwrócić nasze oczy na Jasną Górę”, przypomniał zgromadzonym wiernym,  z jakim sentymentem i tęsknotą Ojciec Święty mówił o tym miejscu i o jego wyjątkowym charakterze dla nas Polaków. W czasie homilii wysłuchaliśmy rozważania Papieża wygłoszonego podczas spotkania z młodzieżą w 1983 r., na Jasnej Górze. Papież mówił o głębokim sensie krótkich i prostych słów Apelu Jasnogórskiego, które od wieków niezmiennie utrwalamy podczas modlitwy: „Maryjo, Królowo Polski, Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam!”. Dla Jana Pawła II Maryja była wzorem, obraz Jasnogórskiej Ikony, jaki nosił w sercu przez cały swój pontyfikat, był swoistym przekazem, że warto zawierzyć miłości zrodzonej z krzyża. „Dzisiaj zechciejmy uczyć się od papieża tej wielkiej miłość do Maryi. W swoim życiu kierujmy się słowami: „Totus Tuus” – „Cały Twój”.

Po Mszy Świętej tradycyjnie zanosiliśmy prośby i dziękczynienia przed wizerunkiem Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i relikwiami bł. Jana Pawła II. Na zakończenie nabożeństwa, ze słowami „Barki” na ustach, kroczyliśmy przed ołtarz, aby ucałować relikwie bł. Jana Pawła II.

Opuszczaliśmy świątynię w głębokim przeświadczeniu, że mimo doświadczeń codziennych, ludzkich, egzystencjalnych zawodów, cierpienia i lęków, nie pozostajemy osamotnieni. Chrystus zawierzył nas Miłości Matki. Tej Miłości, która rodzi nadzieję i pozwala przetrwać czas próby.

 

{ppgallery}stories/nowenna/now_sierp2013{/ppgallery}