Rekolekcje przed bierzmowaniem

with Brak komentarzy

Rekolekcje  przed bierzmowaniem

Maciej Skuza

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 7-9 listopada 2013 w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. bł. Jana Pawła II przy parafii pw. Świętej Anny w Ustrzykach Górnych odbyły się rekolekcje młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

W rekolekcjach udział brały klasy trzecie z Gimnazjum w Lutowiskach, Gimnazjum im. Prof. Stefana Myczkowskiego w Czarnej Górnej oraz z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Kardynała Stanisława Wyszyńskiego w Polanie. Jest to pierwsze spotkanie wspólnoty bierzmowanych z naszego dekanatu Lutowiska. Rekolekcje poprowadził ksiądz Paweł Serwański z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Średniej Wsi. W zorganizowaniu i poprowadzeniu trzydniowych rekolekcji pomocą służyli animatorzy z Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej: Anna Kubacha, Joanna Hajnus, Krzysztof Styś oraz Kamil Śmiech.

Grupa animatorów pomagała młodzieży w wesołej, rozśpiewanej i radosnej atmosferze doświadczać działania Ducha Świętego. W czasie trwania rekolekcji uczniowie uczestniczyli w konferencjach prowadzonych przez księdza rekolekcjonistę, w Mszach świętych, nabożeństwach, modlitwach i śpiewach. W pamięci wszystkim szczególnie zapadło nocne nabożeństwo o dary Ducha Świętego. Zebraliśmy się wszyscy w kościele przykryci kocami, jak w rodzinnej atmosferze. Pod przewodnictwem księdza rekolekcjonisty modliliśmy się do Ducha Świętego o Jego dary. Jednym z najbardziej emocjonalnych przeżyć wieczoru, była osobista adoracja krzyża po czym nastąpiła modlitwa kapłana nad każdym z nas.

Rekolekcje są bez wątpienia wyjątkowym przeżyciem dla każdego wierzącego katolika a w szczególności dla kandydata do sakramentu bierzmowania. Podsumowaniem tego czasu niech będą świadectwa uczestników:

„Najbardziej na rekolekcjach przeżyłam i zapamiętałam adorację oraz moment w którym ksiądz kładł ręce na mojej głowie i za mnie się modlił; film puszczony wieczorem, wspólne śpiewy; spotkania w grupach z animatorami; zabawy wieczorem (m.in. Krzyś pod miską); wieczorne rozmowy”.

„Najbardziej podobała mi się bliskość, ciepło i życzliwość ze strony innych oraz adoracja krzyża. Całe rekolekcje były dla mnie pozytywnym przeżyciem dzięki któremu zbliżyłam się do Boga, mam chęć na modlenie się i śpiewanie religijnych pieśni”.

 

{ppgallery}stories/rekolek_przed_bierzmowaniem2013{/ppgallery}