Wspomnienia z wakacji

with Brak komentarzy

 

 

 

Wspomnienia z wakacji

Marta Misiuda

 

W dniach od 17 do 24 sierpnia 2014 r., wraz kilkoma innymi dziećmi z naszej parafii, wzięłam udział w koloni w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas w Rajskiem. Na koloni były dzieci w wieku od dziewięciu do szesnastu lat z całej Archidiecezji Przemyskiej. W pierwszym dniu pobytu odbył się wieczorek zapoznawczy z koleżankami, kolegami i opiekunami.

 

Byliśmy podzieleni na grupy. Każda grupa miała opiekuna do którego mówiliśmy „ciocia” lub „wujek”. Głównym opiekunem koloni był ks. Piotr Rączka, któremu pomagał diakon Sebastian. Przed każdym posiłkiem odbywały się modlitwy. Raz dziennie księża odprawiali Mszę św. Oprócz tego chodziliśmy do kaplicy na modlitwy poranne i wieczorne.

Codziennie nasi opiekunowie organizowali nam konkursy i gry. Graliśmy w dwa ognie, w piłkę nożną, siatkówkę i badmintona. Odbył się również konkurs talentów. Każdy mógł coś zaśpiewać, zatańczyć, zagrać na instrumencie lub jeszcze coś innego przedstawić. Mieliśmy jeszcze konkurs czystości naszych pokoi.

W ostatni dzień pobytu odbyła się pożegnalna dyskoteka. Po niej było rozstrzygnięcie wszystkich konkursów. Za zdobyte miejsca otrzymaliśmy dyplomy i różne nagrody. Na koloni było fajnie i wesoło. Byłam pierwszy raz i jestem zadowolona.