Pielgrzymka Róż do Dukli – 2014

with Brak komentarzy

 

 

 

Pielgrzymka Róż Różańcowych do Dukli

Halina Kowalczyk

 

W sobotę 27 września 2014 r. odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium św. Jana z Dukli. Z naszego dekanatu w pielgrzymce uczestniczyło siedemnaście osób na czele z ks. Mariuszem Niemcem. W drodze do sanktuarium śpiewaliśmy godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, odmawialiśmy różaniec oraz śpiewaliśmy pieśni do Matki Bożej i inne.

 

Na rynku w Dukli odbyło się zawiązanie wspólnoty Różańcowej i konferencja bp Adama Szala. Następnie odmawialiśmy różaniec idąc w procesji z rynku na plac przed sanktuarium św. Jana z Dukli. Mszę św. sprawował Metropolita Przemyski abp Józef Michalik wraz z biskupami Adamem Szalem i Stanisławem Jamrozkiem oraz księżmi z całej archidiecezji.

Homilie wygłosił bp Jamrozek. W homilii tej zaznaczył, że modlitwa różańcowa jest wielkim znakiem miłości do drugiego człowieka bo przez rozważanie tajemnic można zanieść Chrystusa innym ludziom. Przypomniał, że różaniec dla św. Jana Pawła był wielkim orężem w codziennym życiu. Powiedział także, że jesteśmy nie tylko chlubą Róż żywego Różańca ale chlubą każdej parafii.

 

 

 

{ppgallery}stories/roze_dukla{/ppgallery}