ogłoszenia 27.Niedz.zw.

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie – 27. niedziela zwykła, B – 4.10.2015 r.

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca modlimy się za Seminarium Duchowne w Przemyślu i o nowe powołania do kapłaństwa. (w Pszczelinach zmiana tajemnic różańcowych).
 2. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej przez miesiąc październik, zwłaszcza dzieci                 i młodzież. Rodziców prosimy – by posyłali dzieci szkolne do kościoła na nabożeństwo różańcowe, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Módlmy się na różańcu o przebłaganie Pana Boga za grzech in vitro.
 3. Nabożeństwo różańcowe:

a) Ustrzyki Górne – 17:40

b) Pszczeliny – 16:40 (Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisławę Ćwierz codziennie od poniedziałku do piątku)

c) Tarnawa N. – 18:00 – we, wtorek, środę i piątek.

 1. Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej organizuje w niedzielę11 października br., w głębi Bieszczadów XV Dzień Papieski dla miłośników gór pod hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny.  W programie jest najpierw Msza św. w Tarnawie Niżnej o godz. 10:00. Następnie przejazd samochodami do Bukowca na parking i wyjście przez Beniową i Sianki do źródeł Sanu. W czasie drogi będzie uroczystość poświęcenia nowej kapliczki pw. św. Franciszka w Siankach. Poświęcenia dokona ks. Prałat Kazimierz Bełch. Zapraszamy chętnych z naszej parafii na to nabożeństwo. Będzie również w tym dniu w Tarnawie N. druga Msza św. o 11:15.
 2. W następną niedzielę (11 X) wypada „Dzień papieski” i z tej racji odbędzie się pielgrzymka młodzieży do bazyliki katedralnej Przemyślu; wyjazd młodzieży z naszego dekanatu organizuje ksiądz wikariusz z Czarnej.
 3. W niedziele Msze św. – na terenie naszej parafii:
 • Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 8:00 i 18:00, przed pierwszą Mszą św. o 7:40 –nabożeństwo różańcowe; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 18:00.
 • Pszczeliny – Msza św. – 9:45, Nabożeństwo różańcowe – 9:20
 • Tarnawa N.  – Msza św. – 11:15, po Mszy św. nabożeństwo różańcowe
 • Dni powszednie w Ustrzykach G. – 18:00
 1. Można nabyć tygodnik „Niedziela”.
 2. Można zamawiać intencje Mszy św.
 3. Można nabyć figurki aniołków i obrazki naszej Matki Bożej z Dzieciątkiem, które znajdują się na stoliku z tyłu kościoła– w cenie 5 zł.

10.  Bóg zapłać za dyżur w kościele rodz. Kowalczyk. Proszę o dyżur rodz. Nowak. (Pszczeliny – dziękujemy p. Wojtanowskiej za dyżur i prosimy kolejną o dyżur).

11.  Modlitwie wiernych polecamy przygotowanie do poświecenia kościoła w Mucznem. Pozostało nam jeszcze do zrobienia wewnątrz kościoła: położenie podłogi w nawie i pomalowanie tej podłogi oraz zamontowanie okna, tablicy pamiątkowej, zamontowanie oświetlenia. Dużo pracy jest na zewnątrz kościoła. Proszę bardzo mieszkańców Mucznego o wykonanie praz porządkowych w najbliższym tygodniu. W piątek w całej rozpocznie się nowenna przed uroczystością poświęcenia nowego kościoła w Mucznem.

12.  Wszystkim wędrującym po górach życzymy, by piękno przyrody przybliżało wszystkich do Boga, życzymy duchowego odpoczynku oraz pięknej pogody.