ogłoszenia 28 niedziela zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie – 28. niedziela zwykła A – 11.10.2015 r.

1.      Dzisiaj „Dzień Papieski” pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron rodziny”. Starajmy się również o lepsze poznanie nauczania papieża. Zbiórka w całej Polsce do puszek na rzecz biednej a zdolnej młodzieży.

2.      Dzisiaj w Tarnawie Niżnej Msza św. o 10:00 na zakończenie sezonu turystycznego i wyjście do źródeł Sanu. Po drodze poświęcenie kapliczki w Siankach.

3.      W następną niedzielę 18. października o godz. 15 -tej nasza parafia będzie przeżywać wielką uroczystość – poświęcenie kościoła filialnego w Mucznem. Poświęcenia dokona ordynariusz diecezji przemyskiej ks. abp Józef Michalik. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na naszą parafialną uroczystość. Proszę 15 min wcześniej zgromadzić się w kościele lub przy kościele. Pozostało jeszcze wiele przygotowań, ale z Bożą pomocą postaramy się wszystko dobrze przygotować. Prosimy o modlitwę.

4.      W środę Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli.

5.      W piątek (16.10.) – 37 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyłę – św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tego dnia pamiętamy również o Księdzu Arcybiskupie Józefie Michaliku, z racji rocznicy jego święceń biskupich.

  1. W sobotę, 17 października przypada 22 rocznica poświęcenia Domu Rekolekcyjnego w Ustrzykach Górnych przez abp Ignacego Tokarczuka. Dziękujemy Panu Boga za twórców tego ośrodka, zwłaszcza za ks. Prałata Franciszka Rząsę. Dzięki temu, że mamy tutaj Dom Rekolekcyjny może być w naszej parafii dwóch księży i tak często możemy Gościc tutaj młodzież na rekolekcjach i odpoczynku. Obecnie kontynuujemy rozbudowę tego ośrodka, by poprawić warunki bytowe oraz by ośrodek spełniał wymogi- przepisy państwowe.
  2. W niedziele Msze św. – na terenie naszej parafii:
  • Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 8:00 i 18:00, przed pierwszą Mszą św. o 7:40 –nabożeństwo różańcowe; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 18:00.
  • Pszczeliny – Msza św. – 9:45, Nabożeństwo różańcowe – 9:20
  • Tarnawa N.  – Msza św. – 11:15, po Mszy św. nabożeństwo różańcowe
  • Dni powszednie w Ustrzykach G. – 18:00
  1. Nabożeństwo różańcowe:

a) Ustrzyki Górne – 17:40

b) Pszczeliny – 16:40 (Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisławę Ćwierz codziennie od poniedziałku do piątku)

c) Tarnawa N. – 18:00 – w poniedziałek, wtorek i czwartek.

9.      Nabożeństwo Różańcowe w Ustrzykach Górnych o 17.40, a po nim Msza św. o 18.00. Pszczeliny – różaniec o 16.45, Tarnawa – w środę  i piątek o 18.00.

10.  Jest do nabycia: Niedziela, Nasza Arka i Promyczek dobra.

11.  Bóg zapłać za dyżur w kościele rodz. Nowak i proszę o dyżur  w kościele rodz. Lidke . (Pszczeliny: dziękujemy rodz. Rudziak i prosimy kolejną rodzinę)

  1. Ośrodek Zdrowia w Lutowiskach zaprasza do szczepień przeciwgrypowych.

13.  Wszystkim turystom, gościom życzymy miłego pobytu w naszych Bieszczadach, dobrego wypoczynku i dobrej pogody.