ogłoszenia 25.Niedz.Zw. – Wszystkich Świętych

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – 31. N. Zw. – Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2015 r.

 1. Pszczeliny – 16:00, Ustrzyki G. – 17:00.
 2. W środę, 4 XI wspomnienie św. Karola Boromeusza, patrona św. Jana Pawła II.
 3. Miesiąc listopad to czas modlitwy za zmarłych. Do niedzieli, 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, a później odpusty cząstkowe.

W listopadzie jest możliwość zyskania odpustów zupełnych za zmarłych. W Urocz. Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. W miesiącu listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych dniach cząstkowy.

Msze św. w tygodniu w Ustrzykach G. – 17.00. W poniedziałek i piątek po Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo piątkowe:

  • Ustrzyki G. – 17.00 – Msza św., a po niej różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
  • Pszczeliny –  w pierwszy czwartek i piątek o 16.00 będzie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, 16.30- Msza św. W czasie różańca będzie spowiedź.
  • Tarnawa – 17.15 i różaniec wspominkowy.

  6. W niedziele Msze św. – na terenie naszej parafii:

   • Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 8:00 i 17:00, przed pierwszą Mszą św. o 7:40 –nabożeństwo różańcowe za zmarłych; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 17:00.
   • Pszczeliny – Msza św. – 9:45, Nabożeństwo różańcowe za zmarłych i zmiana tajemnic – 9:20
   • Muczne – 11:00
   • Tarnawa N.  – Msza św. – 12:15
   • Dni powszednie w Ustrzykach G. – 17:00

   7. Bóg zapłać za dyżur w kościele rodz. Brysz, za chryzantemy i proszę kolejną rodzinę Motyka (Pszczeliny – dziękuję rodz. Kudyba i proszę kolejną rodzinę o dyżur)
   8. Dziękuję za ofiary na nową posadzkę w Pszczelinach rodzinom: Kajdas i pani Mizgała Krystyna.
   Można nabyć tygodnik „Niedziela”.