Ogłoszenia 1. Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia, I Niedziela Adwentu –29.11.2015 r.

 1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, jak również podczas adwentu nasza uwaga jest skierowana na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów.
 2. Dziś rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2015/2016. Praca w tym roku duszpasterskim będzie się skupiać wokół hasła: „Nowe życie w Chrystusie”. Jest to trzeci rok czteroletniego programu duszpasterskiego, skoncentrowanego wokół sakramentu chrztu, przygotowującego do 1050 rocznicy chrztu Polski, którą będziemy przeżywać w roku 2016.
 3. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwania roratnią.
 4. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 • W Pszczelinach w pierwszy piątek – spowiedź i nabożeństwo adoracyjne o 15.30, a o 16.00 Msza Św.
 • W Ustrzykach Górnych Msza Św. o 17.00, a 15 min wcześniej Spowiedź św.
 • W Tarnawie Msza św. 17.15, a przed Mszą św. Spowiedź św.
 1. W sobotę o godz. 10.00 w Czarnej będą rozgrywki piłkarskie dla ministrantów i ministrantek dla wszystkich parafii naszego dekanatu. Po zakończeniu rozgrywek przyjdzie tam św. Mikołaj.
 1. W tym tygodniu w piątek, wypada wspomnienie św. Św. Barbary.
 2. W następną niedzielę ministranci będą roznosić po parafii opłatki, świece wigilijne.
 3. Dzisiaj Msza św. popołudniowa w Ustrzykach G. ostatni raz o godz. 17:00, od przyszłej niedzieli Msza św. będzie o godz. 15:00. Będzie to Msza św. recytowana i będzie to Msza św. przy małej liczbie osób bez kazania.

9.   Msze św. w niedziele w naszej parafii:

 • Ustrzyki Górne – 8.00 i 15.00, przed pierwszą Mszą św. o 7.40 modlitwy za zmarłych,  w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 17.00.
 • Pszczeliny – 9.45 (9.20 – różaniec za zmarłych)
 • Muczne – 11:00
 • Tarnawa N. – 12.15.
 1. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „Nasza Arka”.
 2. Bóg zapłać za dyżur w kościele w Ustrzykach Górnych rodzinie Grzegorz i proszę o dyżur kolejną – Kranz. (Pszczeliny – Bóg zapłać rodz. Gac), (Muczne – dziękuję pani Gądek Helenie, proszę rodz. Szkotak).
 3. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 4. Po wymianie dachu na plebani zostało trochę odpadów drewna budowlanego: płatwie, krokwie i łaty. Można to zabrać sobie w ramach porządku.