Ogłoszenia 2 Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

II Niedziela Adwentu – 6.12.2015 r.

  1. Dzisiaj Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek na jego potrzeby.
  2. Dzisiaj modlimy się za Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  3. Dzisiaj będą rozprowadzane opłatki i świece wigilijne.
  4. Zapraszamy na Roraty, czyli Msze św. ku czci Matki Bożej w Adwencie. W Ustrzykach Górnych codziennie o 17.00.
  5. We wtorek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Ustrzykach Górnych o 17.00, Pszczeliny – 16.00.
  6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. „Rok Święty rozpocznie się 8 grudnia (…). To święto liturgiczne wskazuje na sposób, w jaki Bóg działa już od początków naszej historii. Po grzechu Adama i Ewy Bóg nie chciał, by ludzkość została sama, wystawiona na pastwę zła. Stąd tez postanowił i zechciał, aby Maryja, święta i niepokalana w miłości, stała się Matką Odkupiciela człowieka. Na bezmiar grzechu Bóg odpowiada pełnią przebaczenia. Miłosierdzie będzie zawsze większe od każdego grzechu, i nikt nie może zatamować miłości Boga, który przebacza”.
  7. Za tydzień w III Niedziele Adwentu, w katedrze w Przemyślu i w kościołach wyznaczonych przez ks. Arcybiskupa nastąpi otwarcie Bram Miłosierdzia.
  8. Msze św. w niedziele:

Ustrzyki Górne o 8.00 i 15.00 (7:45 – nabożeństwo adoracyjne). Sobota o 17:00 Msza św. z niedzieli. Pszczeliny –  9.45 (9.20 – nabożeństwo), Muczne – 11:00, Tarnawa N. – 12:15.

  1. Jest do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

10.  Bóg zapłać za dyżur w kościele rodz. Kranz i proszę o dyżur  rodzinę Brodowicz (Pszczel. – dziękuję rodz. Fenczak), (Muczne – dziękuję rodz, Szkotak i proszę p. Kuźniwską)