Ogłoszenia 5 Niedziela zwykła

with Brak komentarzy

6 Niedziela Zwykła, C – 7.02.2016 r.

 1. W czwartek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes. Jest Światowy Dzień Chorego. Jest dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Msze św. z nabożeństwem lourdeskim i namaszczeniem chorych:                                            Pszczeliny – 16:00, Ustrzyki Górne – 17:00.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy związane z nadużywaniem alkoholu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy za ludzi uzależnionych od alkoholu oraz za ich rodziny.
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujmy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową:   Ustrzyki Górne – 17:00, Pszczeliny – 16:00, Muczne – 17:15
 4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
 5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W piątki Droga Krzyżowa, za odprawienie której można zyskać odpust zupełny:                          Ustrzyki Górne – 17:00, Pszczeliny – 16:00, Tarnawa – 17.20 (Droga Krzyżowa tym razem będzie w Tarnawie; mieszkańców Mucznego zapraszamy do Tarnawy, a mieszkańców Tarnawy do Mucznego na Środę Popielcową)
 7. W niedzielę Gorzkie Żale:  Ustrzyki Górne –  Gorzkie Żale przed pierwszą Mszą św.- 7:40, Pszczeliny –  Gorzkie Żale – 9:20, Muczne – Gorzkie Żale po Mszy św., Tarnawa N. – Msza św. – 12:15, a Gorzkich Żali na razie nie będzie.
 8. W Środę Popielcową odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w Ustrzykach Górnych po Mszy św.
 9. Dziękuję rodzinom za rozebranie szopek i choinek, a także rodz. Zielińskich za dyżur. Proszę kolejna rodzinę ze Straży granicznej o dyżur – rodz. Bujnowicz. (Pszczeliny – Dec ).
 10. Dziękuję rodzinie Rodak za ofiarę na posadzkę w Pszczelinach.
 11. Można nabyć tygodnik katolicki – Niedzielę i Naszą Arkę.
 12. Są do nabycia różance w cenie: 4 zł, 8 zł, 10 zł, 15 zł.
 13. Dzisiaj Msze św. za śp. Anielę i Jana Sawińskich w kolejną r. śm. i za śp. Antoniego Sowę – int. od róż różańcowych. Za  tydzień w niedzielę – za śp. Zygmunta Wojtanowskiego w 15 r. śm.