Ogłoszenia 9 Niedziela zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – 9. niedziela zwykła C –29.05.2016 r.

  1. Dzisiaj Msza św. w Ustrzykach G. będzie jeszcze o 19:00.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała i nowenna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania – Msze św. wraz z procesją: w Ustrzykach G.- 19.00, w Pszczelinach – 18.00, w Tarnawie we wtorek i w czwartek o 18:00. W czwartek będzie  zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków.
  3. W piątek (2.06) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów.

Msze św.: Ustrzyki G. – 19.00, a o 18:45 spowiedź pierwszo-piątkowa.

Pszczeliny – 18.00, a 17:30 spowiedź św. i adoracja Najśw. Sakramentu.

W Tarnawie N. wypada w tym dniu odpust. Zapraszamy mieszkańców Tarnawy N. i                       Mucznego na uroczystość odpustową na godz. 18:00, a o 17:45 będzie spowiedź św.                        4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej. Msza św. w Ustrzykach Górnych                będzie wyjątkowo o godz. 20:00, ze względu na bierzmowanie.

5. W tym tygodniu w sobotę (4 czerwca) o godz. 17:30 uczniowie klas III z naszego dekanatu przystąpi do sakramentu bierzmowania w kościele w Smolniku. Sakramentu udzieli ks. abp Adam Szal. Prosimy, by wcześniej kandydaci, ich rodzice i świadkowie przystąpili do spowiedzi św. Okazja będzie w pierwszy piątek miesiąca przed Mszą św. Do bierzmowania młodzież przystępuje odświętnie ubrana, pół godziny wcześniej gromadzi się przed kościołem – o 17:00. Przed  bierzmowaniem jest egzamin. Dziekan dopuszcza do bierzmowania i zaświadcza przed biskupem, że młodzież jest dobrze wiedzy religijnej.

6.   Msze św. w niedziele – na terenie naszej parafii:

Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 7:45 i 19:00, przed pierwszą Mszą św. (7:30) –                            Nabożeństwo Majowe; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 20:00.

Pszczeliny – Msza św. – 10:15, Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych o            9:45.

Muczne – 9:00

Tarnawa N– Msza św. – 11:30

7. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca odbędą się Dni Rodziny w Lutowiskach i Integracyjny Dzień   Dziecka. Początek Mszą św. w kościele w Lutowiska o godz. 11:00. Odczytać zaproszenie z kartki.

8.   W środę Dzień Dziecka.

9.   Jeszcze raz składam podziękowanie parafianom za przygotowanie ołtarzy na procesje Bożego Ciała i

wszystkim za oprawę liturgiczną oraz dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie dzwonkami.

10.   Jest do nabycia najnowszy tygodnik Niedziela i Nasza Arka.

11. Bóg zapłać za cotygodniowy dyżur w kościele (w Ustrzykach G. rodzinie Brodowicz i proszę o tę

posługę w tym tygodniu rodzinę Bekier), (w Pszczelinach dziękuję rodzinie Szpiech i proszę kolejną

rodzinę o  dyżur w kościele). (Muczne- dziękuję Helenie Gądek i proszę Barbarę i Janusza Szkotak)