Ogłoszenia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1.01.2017 r.

  1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; jest również światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” zyskuje się odpust zupełny. Dzisiaj w Ustrzykach Górnych będą 2 Msze św. popołudniowe: 13:30 i 15:30.
  2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca modlimy się w intencji Seminarium Duchownego w Przemyślu i o nowe powołania. (Dzisiaj w Pszczelinach zmiana tajemnic różańcowych).
  3. W piątek (6.01) Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Błogosławieństwo kredy i kadzidła będzie na każdej Mszy św. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów jako znak naszej wiary chrześcijańskiej. W uroczystość nie obowiązuje post. Msze św. w Ustrzykach Górnych – 7:45 i 12:30, w Pszczelinach: 9:00. Nie będzie Mszy w Tarnawie i Mucznem.
  4. W Uroczystość Trzech Króli odbędzie się w naszej parafii pierwszy w historii „Orszak Trzech Króli” z Pszczelin do Ustrzyk Górnych. Takie orszaki od wielu już lat są organizowane w Polsce w bardzo wielu parafiach. W orszaku biorą udział nasi miejscowi aktorzy, m.in. Maryja, Józef, Trzej Królowie, Pastuszkowie Herod, Diabeł i wielu jeszcze innych aktorów. Do orszaku zapraszamy jak najwięcej naszych parafian i gości. Niech nie braknie dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych. Trud tej pielgrzymki (podobnie jak pielgrzymkę na Jasną Górę) możemy ofiarować w jakiejś konkretnej intencji, za siebie lub za bliskich naszemu sercu. Byłoby niezbyt dobrze, gdyby gości było więcej niż nas miejscowych. Wyjście orszaku z Pszczelin o godz. 10:00. (Przed wyjściem będzie w Pszczelinach Msza św. dla tych, którzy nie mogą iść w orszaku). Po przybyciu do Ustrzyk G. będą w kościele Jasełka i Msza św. ok. 12:30. Po Mszy św. łamanie się opłatkiem i kawa lub herbata z ciastem. Dla tych, którzy nie będą mogli przejść całej trasy, będzie możliwość podwózki i dołączenie po drodze do orszaku np. w okolicach GOPR -ówki w Ustrzykach Górnych. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian.
  5. Za tydzień w niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. w Mucznem – 11:15, w Tarnawie N. – 12:15. 
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Bóg zapłać za przyjęcie kapłanów do waszych domów, za prowadzone rozmowy, za życzliwość i za ofiary składane z racji kolędy.
  8. Bóg zapłać za dyżur w kościele- (Ustrzyki Górne – rodz. Bekier i proszę o dyżur w kościele rodz. Szpiech. (Pszczel. – rodz. Dec). (Muczne: dziękuję rodz. Kołomyja, proszę o dyżur p. Mariusza Nedzyńskiego)