Ogłoszenia – 4 Niedziela Wielkanocna

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – 4. niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – 7.05.2017 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Każdego dnia wspieramy modlitwą powołanych do szczególnej służby Bożej i o dar nowych powołań. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie).
 1. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. biskupa Stanisława Jamrozka, który niedawno w naszej parafii odprawiał Msze św. w ramach wizytacji kanonicznej. Modlimy się w intencji Solenizanta.
 1. Jak już informowaliśmy wcześniej, w najbliższą sobotę, 13 maja wypada 100–a rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, a 3-go maja nasza Parafia przeżywała 18 rocznicę powstania. Te rocznice są okazją, by zorganizować pieszą pielgrzymkę z naszej Parafii do Sanktuarium Matki Bożej w Jasieniu. Wyjście z Ustrzyk Górnych o 5:30 rano, a planowane dojście o 17:30. Msza św. w Jasieniu na zakończenie pielgrzymki o 18:00. Po drodze będą postoje i można się dołączać. I tak: pierwszy krótki postój planujemy w Pszczelinach w kościele o godz. 7:00 – prosimy otworzyć kościół, a mieszkańców Pszczelin zapraszamy o dołączenie się. Następny postój z przerwą śniadaniową przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich będzie w Stuposianach o 7:30 (z góry dziękujemy paniom z koła). Wyjście ze Stuposian o godz. 8:00, a mieszkańców Stuposian, Muczne i Tarnawy prosimy o dołączenie do pielgrzymki. Następny półgodzinny postój i herbatka byłaby w Lutowiskach ok. godz. 10:00 koło kościoła. Przerwa obiadowa w Czarnej o 13:00, a wyjście po obiedzie o 14:00. Kolejny postój w Rabem koło kościoła ok. godz. 15:15 i jeśli będzie potrzeba to zatrzymamy się Hoszowie obok kościoła ok. 16:15. Ci, którzy nie będą mogli iść całej drogi będą mogli korzystać z podwózki busem. Prosimy również pozostałych Parafian o przyjazd do Jasienia na wspólną Mszę św. na godz. 18:00 w intencji całej naszej Parafii – zawierzymy ją tam Matce Bożej. Prosimy o liczny udział w tej pielgrzymce. Oby z każdej naszej wioski były chociaż kilku lub kilkunastoosobowe delegacji. Pielgrzymka do Matki Bożej jest trudem, wysiłkiem, ale warto ofiarować ten trud w jakiejś intencji. A intencji nie powinno nam brakować. Ogłaszamy też mały konkurs, która wioska będzie procentowo najlepiej reprezentowana. Prosimy też o pomoc w organizacji pielgrzymki. Na Jasną Górę z Leska pielgrzymują i dzieci i starsze osoby nawet w wieku 75 lat. Zapraszamy także chętnych z poza naszej parafii.
 1. W niedziele porządek Mszy św. na terenie naszej parafii jest następujący:
 • Ustrzyki Górne – 7:45 i 19:00, o 7:30 – nabożeństwo, w sobotę o 20:00 Msza św. z niedzieli.
 • Pszczeliny – 10:00, 9:30 – nabożeństwo majowe.
 • Muczne – 8:50
 • Tarnawa – 11:30
 1. W tygodniu Msze św. w Ustrzykach Górnych są o 19:00. W sobotę ze względu na pielgrzymkę Msza św. o 20:00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Codziennie – Pszczeliny – godz. 18:00, Ustrzyki Górne – 18:50, We wtorki, czwartki i piątki: Msze św.: Tarnawa – 18:00, Muczne – 19:00.
 3. Jest do nabycia „Niedziela”.
 4. Bóg zapłać za dyżur w kościele. (Ustrzyki G. –  rodzinie Kranz i proszę o opiekę nad kościołem rodz. Brodowicz) (Pszczeliny- dziękuję rodz. Łazor i proszę rodz. Mizgała). (Muczne – dziękuję rodz. Baran i proszę rodz. Derwich). (Tarnawa – dziękuję za opiekę nad kościołem, za przygotowanie kościoła do wizytacji). W Mucznem musimy postawić specjalne ogrodzenie przed ołtarzem i na schodach na chór, by turyści nie brudzili tam kościoła.
 5. Zapraszamy do kina do Ustrzyk Dolnych za film o bł. Karolinie Kozkówny pt. „Zerwany Kłos” w niedzielę 21 maja o godz. 19:00.
 1. Zapowiedzi – Mateusz Hełmecki s. Stanisława i Bożeny Saładziak, ur. w 1991 r., w Krościenku i Angelika Wasilewska c. śp. Dariusza i Zofii Najkowskiej, ur. w 1991 r., zam. w Ustrzykach G. Zapowiedź 3.