Ogłoszenia – 6 niedziela zwykła

with Brak komentarzy

6 niedziela zwykła B – 11.02.2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za chorych i pamiętamy, by okazywać im więcej miłości.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy związane z nadużywaniem alkoholu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy za ludzi uzależnionych od alkoholu oraz za ich rodziny.
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujmy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową:   Ustrzyki Górne – 17:00, Pszczeliny – 16:00, Muczne – 17:00, Tarnawa – 16:15
 4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Warto pamiętać, że post od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku, zgodnie z czwartym przykazaniem kościelnym.
 5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W piątki Droga Krzyżowa, za odprawienie której można zyskać odpust zupełny:                                  Ustrzyki Górne – 17:00, Pszczeliny – 15:45, Muczne – 17:00.
 7. W niedzielę Gorzkie Żale:  Ustrzyki Górne –  Gorzkie Żale przed pierwszą Mszą św.- 7:20, Pszczeliny –  Gorzkie Żale – 9:10, Muczne – Rozpoczęcie Gorzkich Żali przed Mszą św. (Pobudka: „Gorzkie Żale Przybywajcie”), a dokończenie po Mszy św. , Tarnawa N. – Gorzkie Żale po Mszy św.
 1. Msze św. w niedziele na terenie naszej parafii:

Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 7:45 i 15:30, przed pierwszą Mszą św. (7:30) – nabożeństwo                     różańcowe; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 17:00.

Pszczeliny – Msza św. – 9:40, Nabożeństwo różańcowe – 9:10

Muczne – Msza św. – 11:00,

Tarnawa N.  – Msza św. – 12:10

 1. W tygodniu Msze św. o 7:00 lub 17:00.
 2. W sobotę w Polańczyku modlitwa o uzdrowienie.
 3. Dziękuję rodzinom za dyżur w kościele (Ustrzyki – dziękuję rodz. Kowalczyk i proszę rodz. Lidke). (Pszczeliny – dziękuję rodzinie Łazor i proszę kolejną rodz. o dyżur). ( Muczne – dziękuję rodz. … i proszę – kolejną rodz. ). (Tarnawa  –  dziękuję dyżurnym za opiekę nad kościołem)
 4. Można nabyć tygodnik katolicki – Niedzielę i Miłujcie się, Naszą Arkę.