Ogłoszenia – 6 niedziela wielkanocna

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – 6. Niedziela Wielkanocna – 6.05.2018 r.

 1. Dzisiaj w Pszczelinach zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę – dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe)
 3. We wtorek, 8 maja Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski. Modlimy za solenizanta ks. bpa Stanisława Jamrozka.
 4. W piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. Nabożeństwa majowe – w Pszczelinach o 18:00, w Ustrzykach Górnych – codziennie o 18:50 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Muczne – poniedziałek, wtorek i piątek – 19:00.
 1. W niedziele porządek Mszy św. na terenie naszej parafii jest następujący:
 • Ustrzyki Górne – 7:45 i 19:00, o 7:30 – nabożeństwo, w sobotę o 19:00 Msza św. z niedzieli.
 • Pszczeliny – 10:00, 9:30 – nabożeństwo majowe i różaniec.
 • Muczne – 8:50
 • Tarnawa – 11:30
 1. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.
 2. Zapowiedzi: Tomasz Chojnowski s. śp. Andrzeja i Zofii zd. Frąckiewicz i Katarzyna Krawczyk c. śp. Mieczysława i Janiny zd. Siemińskch. Zapowiedź III.
 3. Zapowiedzi: Jakub Kopczak s. Edwarda i Zofii Grucela, zam. Stuposiany 18a/9 i Ewa Kamila Bogacz c. Bogusława i Haliny Rogozin, za. Stuposiany 18a/9. Zapowiedź I.
 4. Dziękuję za dyżur w kościele rodzinom (Ustrzyki – rodzina Paraniak i proszę o dyżur rodz. Musiałowskich). (Pszczeliny: dziękuję rodzinie Łopatkiewicz i proszę kolejną rodzinę).(Muczne – dziękuję rodzinie Derwich i proszę rodz. Gądek). (Tarnawa – dziękuję kolejnej rodzinie za dyżur)

 

Apel leśników w obronie działalności Lasów Państwowych w Bieszczadach

„Chwalcie łąki umajone,

góry, doliny zielone.

Chwalcie cieniste gaiki,

źródła i kręte strumyki”

 

Szanowni Państwo!

Oddając pokłon Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za Jej orędownictwo nad naszą Ojczyzną, naszymi rodzinami, sprawami zawodowymi i prywatnymi. Tej, która troszczyła się o Swojego Syna, Jezusa Chrystusa, nie są obojętne i nasze troski. Trosk leśnikom nie brakuje…

Obecny stan lasów na naszym terenie zawdzięczamy ciężkiej pracy poprzednich pokoleń tutejszych leśników, którzy odpowiadając na wezwanie z Księgi Rodzaju: „Czyńcie sobie Ziemię poddaną”, w pocie czoła sadzili nowe pokolenia drzew. Także i nam zależy na tym, by zostawić po sobie las dla naszych dzieci i wnuków.

Przez dziesiątki lat prowadzimy dzięki Waszej pomocy zrównoważoną, wielofunkcyjną gospodarkę leśną. Las spełnia szereg funkcji: daje pracę, dostarcza roślin runa, grzybów, pozwala na odpoczynek. Niejeden z członków Waszych rodzin sadził drzewa, pielęgnował je, aż w końcu pracował przy pozyskaniu drewna, które towarzyszy nam od kołyski po trumnę, daje ciepło i schronienie.

Od czasów powojennych powierzchnia leśna naszego obszaru wzrosła niemal dwukrotnie. Co roku odnawiamy nowe powierzchnie zapewniając ciągłość lasu. Drzewostany są pełne cennych gatunków roślin i zwierząt, które są powodem do dumy. Turyści z całego kraju przyjeżdżają do nas, by je podziwiać.

Mimo tego, że nasze lasy wciąż zwiększają swoje zasoby pojawiają się ludzie, którzy próbują zdeptać i wykpić pracę naszych przodków i nas samych… Na naszym terenie coraz częściej pojawiają się obce „ruchy społeczne”,. W ich szeregi wchodzą osoby, które nie zważają na argumenty naukowe, lecz przeprowadzają akcje wprowadzające zamęt i kłamstwo, w zamian za pieniądze. Za „judaszowe srebrniki” okazują całkowity brak szacunku dla tych wszystkich,  którzy dla lasu poświęcili zdrowie a niekiedy i życie. Wobec ataków staramy się nie dać ponieść fali nienawiści poprzez spokojne rozmowy i przedstawianie rzetelnych argumentów.
Z przykrością jednak przyjmujemy oznaki braku zainteresowania ze strony aktywistów zarówno argumentami jak i miejscową ludnością, która od pokoleń jest mocno związana
z lasem.

Mamy nadzieję, że za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Królowej Polskich Lasów i Pani Bieszczadzkiej, Łaska Boża pozwoli zło dobrem zwyciężyć a Zdrój Chrystusowego Pokoju płynący z Krzyża, zagasi waśnie i spory.

Z wyrazami życzliwości

oraz prośbą o wsparcie i modlitwę

Leśnicy Bieszczadzcy