Ogłoszenia – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela– 24.06.2018r.

  1. W piątek, 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W naszej parafii odpust w Pszczelinach. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18:00. Zapraszamy parafian do licznego udziału we Mszy św. Przez udział w odpuście otrzymujemy wielkie łaski. Chciejmy w tym dniu przyjąć również Komunię św. Po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła, proszę mężczyzn o niesienie baldachimu, jak również o niesienie feretronu Matki Bożej Częstochowskiej.
  2. W następną niedziele odpust w Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu. W tym roku wypada 50- ta rocznica koronacji. Pewnie wiele osób z naszej parafii uczestniczyło w tej koronacji. Zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godz.12:00.
  3. W sobotę w Ustrzykach Górnych wypada comiesięczna nowenna do św. Jana Pawła II i do NMP. Początek modlitwą różańcową o 18:30. Później podziękowania i prośby oraz Litania do św. Jana Pawła i Msza św.
  4. Dzisiaj ostatni raz jest porządek zwykły Mszy św. Od następnej niedzieli będzie obowiązywał porządek wakacyjny.
  5. Porządek niedzielnych Mszy św. w okresie wakacji na terenie naszej parafii jest następujący:

Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 7:15, 10:00 i 19:00, przed pierwszą Mszą św. (7:00) – Nabożeństwo różańcowe; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 19:00.

Muczne – Msza św. – 8:30,  (8:20 – Litania)

Pszczeliny – Msza św. – 9:40! i druga Msza św. o 17:45 dla turystów, którzy idą rano w góry, dla wędkarzy i dla śpiochów. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – 9:10

Tarnawa N– Msza św. – 11:30

Dni powszednie w Ustrzykach G. – 7:00 i 19:00

  1. Od jutra w Domu Rekolekcyjnym w Ustrzykach Górnych rozpoczynają się turnusy rekolekcyjne „Wakacje z Bogiem” Ruchu Apostolstwa Młodzieży. To już 35 lata młodzież przyjeżdża tutaj do Ustrzyk z całej naszej diecezji na rekolekcje. RAM tak bardzo jest związany z Ustrzykami – z kościołem i Ośrodkiem Rekolekcyjnym. To już tysiące młodzieży przeżywało tutaj swoje rekolekcje. Niech i w tym roku Pan Bóg błogosławi młodym ludziom w rekolekcjach.
  2. W następną środę, 4 lipca wyrusza 38 Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  3. Rozpoczęły się wakacje, czas wypoczynku dla dzieci, urlopów, a także czas przyjazdu w góry w Bieszczady. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku, nie zapominajmy o Panu Bogu i zapraszamy na niedzielną Mszę św.
  4. Bóg zapłać za dyżur w kościele. (Ustrzyki G. – rodz. Kowalczyk i teraz opiekę nad kościołem przejmuje RAM). (Pszczeliny – dziękuję rodz. Fenczak i proszę kolejną rodz. o dyżur). (Muczne – dziękuję p. Mariuszowi Nędzyńskiemu za dyżur za opiekę nad kościołem i proszę p. Soszyńską i p. G. Świergockiego). (Tarnawa N. – dziękuję rodzinie za dyżur).
  5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „Nasza Arka”.