Ogłoszenia – 8 niedziela zwykła

with Brak komentarzy

8 niedziela zwykła C – 3.03.2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy związane z nadużywaniem alkoholu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy za ludzi uzależnionych od alkoholu oraz za ich rodziny. Pomyślmy ile osób w naszej parafii potrzebuje łaski trzeźwości od Pana Boga i nie ma się kto za nich modlić.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujmy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową:   Ustrzyki Górne – 17:00, Pszczeliny – 16:00
 3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Warto pamiętać, że post od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku, zgodnie z czwartym przykazaniem kościelnym.    
 4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 5. W piątki Droga Krzyżowa, za odprawienie której można zyskać odpust zupełny:                                  Ustrzyki Górne – 17:10, Pszczeliny – 16:00,
 6. W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy „Oto ja, dobry i najświętszy Jezu …” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W niedzielę Gorzkie Żale:  Ustrzyki Górne –  Gorzkie Żale przed pierwszą Mszą św.- 7:20, Pszczeliny –  Gorzkie Żale – 9:10, Muczne – Rozpoczęcie Gorzkich Żali przed Mszą św. (Pobudka: „Gorzkie Żale Przybywajcie”), a dokończenie po Mszy św. , Tarnawa N. – część Gorzkich Żali po Mszy św.
 1. Msze św. w niedziele na terenie naszej parafii:

Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 7:45 i 15:30, przed pierwszą Mszą św. (7:30) – nabożeństwo                  różańcowe; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 17:00.

Pszczeliny – Msza św. – 9:40, Nabożeństwo różańcowe – 9:10

Muczne – Msza św. – 11:00,

Tarnawa N– Msza św. – 12:10

 1. W tygodniu Msze św. o 7:00 lub 17:00.
 2. W piątek Dzień Kobiet – modlimy się o potrzebne łaski dla Kobiet.
 3. W ostatnich dwóch latach otworzyły się nowe możliwości pielgrzymowania do Ziemi Świętej, ponieważ są tanie bilety samolotowe i można już lecieć z Rzeszowa do Izraela. Chciałbym zorganizować pielgrzymkę dla naszych parafian w ok. 11 listopada tego roku dla małej grupy ok. 16 osób. Koszt takiej tygodniowej pielgrzymki może wynieść ok. 2500 – 2800 zł. Dla porównania koszt pielgrzymki zorganizowanej przez biuro wynosi 3500 – 4000 zł. Do końca czerwca trzeba podjąć decyzję.
 4. Dziękuję rodzinom za dyżur w kościele (Ustrzyki – dziękuję rodz. Brodowicz i proszę rodz. Bekier). (Pszczeliny – dziękuję rodzinie Wiśniewskich i proszę kolejną rodz. o dyżur). ( Muczne – dziękuję rodz. … i proszę – kolejną rodz. ). (Tarnawa  –  dziękuję dyżurnym za opiekę nad kościołem)
 5. Można nabyć tygodnik katolicki – Niedzielę