Ogłoszenia – 12 niedziela zwykła

with Brak komentarzy
Ogłoszenia –13  niedziela zwykła – 23.06.2019 r.
 1. Jutro, 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. w Pszczelinach wyjątkowo później ze względu na odpust w Michniowcu – 19:15. W Ustrzykach Górnych o 7:00 i 19:00.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msze św. i procesje eucharystyczne w Pszczelinach od wtorku o 18:00, w Ustrzykach o 19:00. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Msze św. w Pszczelinach o 18:00, w Ustrzykach i Mucznem o 19:00.
 3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę, 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszej parafii odpust w Pszczelinach. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11:00. Zapraszamy parafian do licznego udziału we Mszy św. Przez udział w odpuście otrzymujemy wielkie łaski. Chciejmy w tym dniu przyjąć również Komunię św. Po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła, proszę mężczyzn o niesienie baldachimu, jak również o niesienie feretronu Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. W sobotę w Ustrzykach Górnych wypada comiesięczna nowenna do św. Jana Pawła II i do NMP. Początek modlitwą różańcową o 18:15. Później podziękowania i prośby oraz Litania do św. Jana Pawła i Msza św.
 6. W następną niedzielę odpust w Tarnawie Niżnej ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 7. Od następnej niedzieli będzie obowiązywał porządek wakacyjny niedzielnych Mszy św.
 8. Porządek niedzielnych Mszy św. w okresie wakacji na terenie naszej parafii jest następujący:

Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 7:15, 10:00 i 19:00, przed pierwszą Mszą św. (7:00) – Nabożeństwo różańcowe; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 19:00.

Muczne – Msza św. – 8:30, (8:20 Litania).

Pszczeliny – Msza św. – 10:00. Nabożeństwo różańcowe  – 9:30

Tarnawa N– Msza św. – 11:30

Dni powszednie w Ustrzykach G. – 7:00 i 19:00

 1. Od jutra w Domu Rekolekcyjnym w Ustrzykach Górnych rozpoczynają się turnusy rekolekcyjne „Wakacje z Bogiem” Ruchu Apostolstwa Młodzieży. To już 36 lat młodzież przyjeżdża tutaj do Ustrzyk z całej naszej diecezji na rekolekcje. RAM tak bardzo jest związany z Ustrzykami – z kościołem i Ośrodkiem Rekolekcyjnym. Ten kościół w Ustrzykach Górnych jest świadkiem ilu tu młodych ludzi doświadczyło bliskiego spotkania z Panem Bogiem podczas rekolekcji. Niech i w tym roku Pan Bóg błogosławi młodym ludziom w rekolekcjach.
 2. 4 lipca wyrusza 39 Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy.
 3. Rozpoczęły się wakacje, czas wypoczynku dla dzieci, urlopów, a także czas przyjazdu w góry w Bieszczady. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku, nie zapominajmy o Panu Bogu i zapraszamy na niedzielną Mszę św.
 4. Bóg zapłać za dyżur w kościele. (Ustrzyki G. – rodz. Kranz i pani Irenie Musiałowskiej i teraz opiekę nad kościołem przejmuje RAM). (Pszczeliny – dziękuję rodz. Rudziak Dorota i proszę kolejną rodz. o dyżur). (Muczne – dziękuję rodzinie za opiekę nad kościołem i proszę kolejną rodzinę ). (Tarnawa N. – dziękuję rodzinie za dyżur).
 5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „Nasza Arka”.