Ogłoszenia- 23 niedziela zwykła

with Brak komentarzy

7 niedziela zwykła C – 23.02.2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy związane z nadużywaniem alkoholu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy za ludzi uzależnionych od alkoholu oraz za ich rodziny. Pomyślmy ile osób w naszej parafii potrzebuje łaski trzeźwości od Pana Boga i nie ma się kto za nich modlić.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujmy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową:   Ustrzyki Górne – 17:00, Pszczeliny – 16:00, Muczne – 17:00.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Warto pamiętać, że post od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku, zgodnie z czwartym przykazaniem kościelnym.    
 4. W Środę Popielcową we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji będzie zbierana taca jako jałmużna postna na utworzenie i remont Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Przeworsku dla osób z niepełnosprawnością. Prosimy o wsparcie finansowe tej inicjatywy.
 5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. Za tydzień zmian tajemnic różańcowych.
 7. W piątki Droga Krzyżowa, za odprawienie której można zyskać odpust zupełny:                                  Ustrzyki Górne – 17:00, Pszczeliny – 15:45, Muczne – 17:00,
 8. W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy „Oto ja, dobry i najświętszy Jezu …” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. W niedzielę Gorzkie Żale:  Ustrzyki Górne –  Gorzkie Żale przed pierwszą Mszą św.- 7:20, Pszczeliny –  Gorzkie Żale – 9:15, Muczne – Rozpoczęcie Gorzkich Żali przed Mszą św. (Pobudka: „Gorzkie Żale Przybywajcie”), a dokończenie po Mszy św. , Tarnawa N. – część Gorzkich Żali po Mszy św.
 1. Msze św. w niedziele na terenie naszej parafii:

Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 7:45 i 15:30, przed pierwszą Mszą św. (7:30) – nabożeństwo                  różańcowe; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 17:00.

Pszczeliny – Msza św. – 9:40

Muczne – Msza św. – 11:00,

Tarnawa N– Msza św. – 12:10

 1. W tygodniu Msze św. o 7:00 lub 17:00.
 2. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – Msza św. i Nowenna do św. Andrzeja Boboli o 17:00, a po Mszy św. dalsza część.
 3. Dziękuję rodzinom za dyżur w kościele (Ustrzyki – dziękuję rodz. Musiałowskich i proszę rodz. Wróbel ze Straży Granicznej). (Pszczeliny – dziękuję rodzinie Bogusz i proszę kolejną rodz. o dyżur). (Muczne – dziękuję rodzinie za dyżur i proszę – kolejną rodzinę. ). (Tarnawa  –  dziękuję dyżurnym za opiekę nad kościołem)
 4. Można nabyć tygodnik katolicki – Niedzielę, Miłujcie się.