Ogłoszenia – Święto Przemienienia Pańskiego

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – Święto Przemienienia Pańskiego, A – 6.08.2017 r.

 1. Dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego.
 2. W środę, 3 sierpnia minęła 31-a rocznica poświęcenia kościoła parafialnego w Ustrzykach Górnych. Dziękując Panu Boga za dar tej świątyni, modlimy się o błogosławieństwo Boże dla tutejszych mieszkańców oraz gości, którzy korzystają z tej świątyni. Dla zmarłych Budowniczych i Dobrodziejów tej świątyni (szczególnie dla śp. Ks. Stanisława Leji) prosimy o radość życia wiecznego.
 3. Dzisiaj Msza św. na Wołosatym na miejscu cerkwi o 13:00. Oprawę liturgiczną przygotowują „Wołosatki”.
 4. W środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 5. W czwartek – św. Wawrzyńca.
 6. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach uwikłanych w nałóg alkoholizmu i starajmy się ofiarować im dar abstynencji.
 1. Msze św. w niedziele w okresie wakacji na terenie naszej parafii:

      Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 7:15, 10:00 i 19:00, przed pierwszą Mszą św. (7:00) –    nabożeństwo adoracyjne; w sobotę wieczorem Msza św. z niedzieli o 19:00.

      Muczne – Msza św. – 8:20,

      Pszczeliny – Msza św. – 9:40, Nabożeństwo różańcowe – 9:15

      Tarnawa N– Msza św. – 11:30

 1. W dniach powszednich w Ustrzykach Górnych Msza św. – 7:00 i 19:00.
 2. Są do nabycia lipcowe numery czasopisma „Przewodnik Katolicki” i „Miłujcie się”.
 3. Dziękujemy młodzieży z Ruchu Apostolstwa Młodzieży wraz z kadrą wychowawczą za przybycie do nas na rekolekcje, za świadectwo wiary, za troskę o nasz kościół. Dziękuję także księdzu moderatorowi Bartoszowi Grędzie za posługę w naszym kościele, ks. diakonowi Andrzejowi oraz siostrom za troskę o kościół.
 1. (Pszczeli: Dziękuję za dyżur w kościele rodz. Gac, i proszę kolejną rodzinę). (Muczne: Dziękuję rodzinie i prosimy kolejną rodzinę). (Tarnawa – dziękuję rodzinie za opiekę nad kościołem).

11.Wszystkim turystom, gościom życzymy miłego pobytu w naszych Bieszczadach, dobrego        wypoczynku i ponownego odkrycia Boga- Stwórcy tych pięknych gór oraz dobrej pogody.