Ogłoszenia – uroczystość Zesłania Ducha Świętego

with Brak komentarzy

 

Ogłoszenia – Zesłania Ducha Świętego A –31.05.2020 r.

 1. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 2. Jutro, w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Pszczelinach – 17:45, Ustrzyki Górne – 19:00.
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. Msza św. w Pszczelinach o 17:45.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W Pszczelinach Spowiedź i Litania do NSPJ w pierwszy piątek o 17:30, w Mucznem – 18:45, w Ustrzykach G.- 18:45.
 5. Pierwsza sobota w Pszczelinach – różaniec fatimski o 17:30.
 6. Okres dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej kończy się z dniem dzisiejszym. Od następnej niedzieli, od 7 czerwca nie ma już dyspensy. Przypominamy, że przykazanie kościelne nakazuje „w niedziele i święta we Mszy św. nabożnie uczestniczyć”.
 7. Bierzmowanie dla młodzieży z naszych parafii odbędzie się w poniedziałek, 22 czerwca o godz. 16:00 w Lutowiskach. Sakramentu udzieli Ks. Bp Krzysztof Chudzio. Młodzież klas VIII, która zamierza przystąpić do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na spotkanie do Lutowisk na godz. 18:00. Jeśli kogoś nie będzie to oznacza, że nie planuje przystąpić do bierzmowania.
 8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej.
 9. Msze św. w niedziele na terenie naszej parafii są następujących godzinach:
 • Ustrzyki Górne – 7:45 i 19:00, o 7:30 – nabożeństwo, w sobotę o 19:00 Msza św. z niedzieli.
 • Pszczeliny – jeszcze w następną niedzielę: 9:30 i 10:15. Różaniec o 9:00 i zmiana Tajemnic różańcowych.
 • Muczne – 8:50
 • Tarnawa – 11:30
 1. Można nabyć tygodnik katolicki „Niedzielę”.
 2. Bóg zapłać za dyżur w kościele. (Ustrzyki Górne – rodzinie Grzegorzak i proszę rodzinę Spólnik o opiekę nad kościołem). (Pszczeliny.- dziękuję rodz. Szpiech i proszę kolejną rodz. o dyżur).(Muczne – dziękuję dyżurnym za opiekę nad kościołem i proszę kolejną rodzinę).(Tarnawa – dziękuję rodzinie za dyżur w kościele).
 3. Zapowiedzi: Norbert Łukasz Basiaga, zam. w Kunowie i Aleksandra Dominika Lelito, zam. w Stuposianach. Zapowiedź 2.