SONY DSC

Parafia Rzymskokatolicka p. w. św. Anny w Ustrzykach Górnych położona na obecnych południowo – wschodnich kresach Rzeczypospolitej jest jedną z najbardziej rozległych i jednocześnie najmniej zaludnionych w Polsce. Parafia należy do dekanatu Lutowiska w Archidiecezji Przemyskiej. Obszar administracyjnie należy do Gminy Lutowiska, Powiatu Bieszczadzkiego, województwa Podkarpackiego. Parafia obejmuje siedem małych miejscowości: Wołosate, Ustrzyki Górne, Bereżki, Pszczeliny, Stuposiany, Muczne i Tarnawa Niżna. Z Wołosatego do Ustrzyk Górnych jest 5 km, a do ostatniej zamieszkałej przez kilka rodzin miejscowości (Tarnawa Niżna) jeszcze 27 km.

Odpusty w parafii

Kościół parafialny w Ustrzykach Górnych – 26 lipiec, święto św. Anny
Kościół w Pszczelinach – 29 czerwiec, uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła
Kościół w Tarnawie Niżnej – w niedzielę po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa