oaza ropczyce

with Brak komentarzy

Oazowa góra przemienienia

Dzisiaj w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ustrzykach Górnych, dobiegły końca rekolekcje Oazowe młodzieży z Ropczyc. Grupa przebywała tutaj od piątku 12 kwietnia wraz ze swoim moderatorem ks. Wojciechem, pod opieką animatorów poszczególnych grup.

W sumie w dniach skupienia i formacji, wzięło udział ponad sześćdziesiąt osób. Jak sami podkreślają był to szczególny czas, w którym dokonały się zmiany w ich życiu.

 

Program rekolekcji był bardzo bogaty i urozmaicony. Zaplanowano czas na adoracje Najświętszego Sakramentu, modlitwę indywidualną, prace w grupach dzielenia się Słowem Bożym, wyprawy „otwartych oczu”, sakrament pokuty oraz codzienną Eucharystię. W czas modlitwy wpisywało się milczenie i twórcze rozmowy oraz wartościowe projekcje dla wytrwałych późnym wieczorem. „Młodym przyjaciołom”, jak nazywał ich bł. papież Jan Paweł II, przypadł do gustu nasz kościół parafialny określany „pięknym” wraz z wystawionym w nim relikwiarzem Ojca świętego. Przed wyjazdem nie zabrakło wyrazów wdzięczności, wzruszeń oraz radości, za które obsługa Domu dziękuje, a młodzież ochoczo składała obietnicę rychłego powrotu do nas.

Zatem do zobaczenia w Domu Papieskim.