RAM – VI turnus, III stopień

with Brak komentarzy

 

 

RAM – VI turnus, III stopień

Karolina Szirikjan

 

Już 4 sierpnia 2014 r. mogliśmy rozpocząć kolejne Wakacje z Bogiem organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

Pierwszego dnia każdy z nas zastanawiał się po co myśmy tutaj właściwie przyjechali… Spotkanie wprowadzające, przecież to takie nudne. Śpiew, przecież ja śpiewać nie umiem. Msza Święta, no może to jest jedyny moment rekolekcji, w którym coś rozumiem.

Takie pytania i inne zadawał sobie każdy uczestnik rekolekcji, jednak w którymś momencie coś w nas pękło. Zaczęliśmy wszystko rozumieć. To nie był przypadek, że znaleźliśmy się w tym pięknym miejscu, że spotkaliśmy takich a nie innych ludzi, że w tym wszystkim udział miał nasz Stwórca. Przez całe rekolekcje mogliśmy Go poznawać osobiście, dotykał każdego z nas podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i w każdej Mszy Świętej. Spotykaliśmy Go na szlakach górskich. Razem z Nim mogliśmy śpiewać i tańczyć. Każdy z nas na koniec mógł śmiało powiedzieć, że tylko On jest nieskończoną Miłością, Radością i Spokojem naszych dusz.

 

Głównym tematem naszych rekolekcji było 10 Przykazań Bożych. Spotykaliśmy się na konferencjach, by każdego dnia zająć się innym przykazaniem, następnie udawaliśmy się na pracę w grupach. Podsumowaniem każdej konferencji była Msza Święta, na której mogliśmy indywidualnie przeanalizować w myślach każde z przykazań.

Dla każdego uczestnika był to najpiękniejszy tydzień wakacji, które mógł przeżyć ze swoim Ojcem.

A oto filmik, który pokazuje, że z BOGIEM też można się fajnie bawić :

https://www.youtube.com/watch?v=6iTWLbZjW50&feature=youtu.be

 

{ppgallery}stories/RAM/2014/6_turnus{/ppgallery}