Świąteczne odwiedziny Pasterza

with Brak komentarzy

 

 

Świąteczne odwiedziny Pasterza


ks. Marek Typrowicz

W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia (26.12.2014) w naszej parafii gościliśmy Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika. Swoją wizytę rozpoczął od odprawienia Mszy św. w kościele filialnym w Tarnawie Niżnej, podczas której modlił się o błogosławieństwo Boże w dalszych pracach przy budowie kościoła w Mucznem. Po niej udał się na plac budowy do Mucznego.

 

 

W Mucznem trwa budowa drewnianego kościoła filialnego. Prace budowlane rozpoczęły się na wiosnę (zostały zrobione fundamenty), a od września rozpoczęło się stawianie ścian z bali. Pod koniec listopada i w grudniu został zrobiony dach i wieża kościoła. Do przerwy świątecznej połowa dachu została pokryta blacho-gontem. Budowę prowadzi siedmioosobowa  grupa cieśli pochodzących z Podhala – z Gronia koło Bukowiny Tatrzańskiej. Dzięki Opatrzności Bożej prace posuwały się sprawnie; sprzyjała nam dobra pogoda – nie przeszkadzały opady deszczu ani śniegu. Dalszą budowę kościoła polecamy modlitwie wiernych, przyjaciołom i sympatykom naszej parafii i Bieszczadów.

 

{ppgallery}stories/Muczne_biskup{/ppgallery}