Ogłoszenia – 26 niedziela zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła A – 1.10.2017 r.

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca modlimy się za Seminarium Duchowne w Przemyślu i o nowe powołania do kapłaństwa. (w Pszczelinach zmiana tajemnic różańcowych).
 2. W sobotę, 7 października organizowany jest w całej Polsce „Różaniec do granic”. Ideą organizatorów jest to, by w tym dniu opasać modlitwą różańcową całą Polskę. Nasza parafia ma najdłuższą granicę w całej Polsce. W dwóch kościołach będzie w tym dniu to nabożeństwo: w Ustrzykach Górnych – kościele parafialnym i Tarnawie Niżnej.

W Tarnawie Niżnej będzie Msza św. o 9:30, a po niej wyjście w kierunku Dźwiniacza i po drodze będzie odmawiany różaniec.

W Ustrzykach Górnych – Msza św. jak w całej Polsce o 11:00. Po Mszy św. będzie poświęcenie repliki „Całunu Turyńskiego”, który będzie umieszczony w gablocie obok kościoła. Następnie będzie procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Od 12:30 do 13:00 będzie przerwa. Ok. 13:00 będzie wyjazd do Wołosatego, by dojść nowo poświęconą Drogą Krzyżową do Przełęczy Bukowskiej. W drodze będzie odmawiany różaniec. Zakończenie ok. godz. 15:30 na Przełęczy i powrót do Wołosatego.

Róże Różańcowe z naszej parafii zapraszamy do zaangażowania się w nasz „Różaniec do granic”.

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa pierwszo-piątkowe i spowiedź: Tarnawa – 17:00, Muczne – 18:00, Pszczeliny – 16:30, Ustrzyki G. – 7:00 i 17:30.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tych nabożeństwach. Zapraszamy zwłaszcza dzieci. Ci, którzy nie mogą być wyjątkowo obecni w kościele mogą odmawiać Różaniec (5 tajemnic) w domu z rodziną. Za odmówienie pięciu tajemnic zyskuje się odpust zupełny, jeśli Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej i w Warunki, które należy spełnić, by zyskać odpust zupełny są następujące: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, Komunia św. w stanie łaski uświęcającej oraz modlitwa w intencjach Ojca Św.
 3. Nabożeństwo różańcowe:
 4. a) Ustrzyki Górne – codziennie 17:40, w niedzielę – 7:20.
 5. b) Pszczeliny – codziennie od poniedziałku do piątku – 16:40, w niedzielę – 9:30.
 6. c) Tarnawa N. – w poniedziałek i piątek o 17:00, w niedziele po Mszy św.
 7. d) Muczne – w poniedziałek, wtorek i w piątek o 18:00, w niedzielę – 8:30.
 8. W następną niedzielę (8 X) wypada „ XVII Dzień papieski”.
 9. Duszpasterstwo Turystów Archidiecezji Przemyskiej organizuje wniedzielę8 października br., Dzień Papieski dla miłośników gór, a zarazem zakończenie letniego sezonu turystycznego.  W programie jest najpierw Msza św. w kościele w Ustrzykach Górnych o godz. 9:00. Następnie przejazd na Przełęcz Wyżniańską i wyjście na Małą i Wielką Rawkę, a następnie na Krzemieniec. Na trasie będzie odmawiany Różaniec i w ten sposób będzie przedłużony „Różaniec do granic”. Zapraszamy chętnych na to nabożeństwo. Ustrzyki Górne godz. 9:00.
 10. W niedziele Msze św. – na terenie naszej parafii:

  Ustrzyki G. (kościół parafialny) – 7:45 i 18:00, przed pierwszą Mszą św.  o 7:20 – Nabożeństwo.

W sobotę wieczorem o 18:00 Msza św. z niedzieli.

  Muczne – Msza św. – 8:50

  Pszczeliny – Msza św. – 10:00, o 9:30 – nabożeństwa różańcowe.

  Tarnawa N– Msza św. – 11:30

 1. Można nabyć tygodnik „Niedziela” i „Nasza Arkę”.
 2. Bóg zapłać za dyżur w kościele. (Ustrzyki G.- dziękuję rodz. Wójcik. Proszę o dyżur rodz. Krawczyk). (Pszczeliny – dziękujemy rodz. Świergodzkich i prosimy kolejną o dyżur). (Dziękujemy rodz. Kołomyja i proszę kolejną rodzinę Amarowicz o dyżur). (Tarnawa N. – dziękuję dyżurnym za posługę w kościele).
 3. Wszystkim wędrującym po bieszczadzkich górach życzymy, by piękno przyrody przybliżało wszystkich do Boga, życzymy duchowego odpoczynku oraz pięknej pogody.