Ogłoszenia – 4 niedziela Wielkanocna

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – 4 niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – 3.05.2020 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Każdego dnia wspieramy modlitwą powołanych do szczególnej służby Bożej i o dar nowych powołań. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie).
 2. 2 maja został konsekrowany nowy biskup pomocniczy dla naszej diecezji ks. bp Krzysztof Chudzio; kilka lat temu prowadził misje święte dla naszej parafii.
 3. W następną niedzielę w Tarnawie Niżnej będziemy obchodzić 11-tą rocznicę poświęcenia kościoła.
 4. W piątek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka.
 5. Trwa okres wielkanocny. Możemy skorzystać ze Spowiedzi św. wielkanocnej w okresie do 7 czerwca, do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 6. Nabożeństwa majowe w Pszczelinach codziennie o 17:45, w Ustrzykach Górnych o 18:45, w Mucznem w poniedziałek, wtorek i piątek o 18:45.
 1. W niedziele porządek Mszy św. na terenie naszej parafii jest następujący:
 • Ustrzyki Górne – 7:45 i 19:00, o 7:30 – nabożeństwo majowe, w sobotę o 19:00 Msza św. z niedzieli.
 • Pszczeliny – 9:30 i 10:15, nabożeństwo majowe – 9:00.
 • Muczne – 8:50
 • Tarnawa – 11:30
 1. W tygodniu Msze św. w Ustrzykach Górnych są o 7:00 lub 19:00.
 2. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.
 3. Bóg zapłać za dyżur w kościele. (Ustrzyki G. –  … i proszę kolejną rodzinę) (Pszczeliny- dziękuję rodz. Amarowicz i proszę kolejną rodzinę ). (Muczne – dziękuję rodzinie i proszę kolejną rodzinę). (Tarnawa – dziękuję za opiekę nad kościołem)