Ogłoszenia – 6 Niedziela Wielkanocna

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – 6 niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

 1. W naszej parafii Ustrzyki Górne dzisiaj przeżywamy zakończenie Misji Świętych. Panu Bogu dziękujemy za dar odnowy wiary. Dziękujemy Ojcom Redemptorystom z Tuchowa (o.  Józefowi Grzywaczowi i o. Tomaszowi Jaroszowi) za przeprowadzenie tych Misji. Dziękuję również parafianom, a szczególnie tym, którzy codziennie, a nawet 2 razy dziennie byli w kościele i tym, którzy od strony materialnej pomagali w realizacji Misji. Bóg zapłać także za dzisiejszą tacę, która jest podziękowaniem za trud głoszenia Misji świętych.
 1. Po zakończeniu Misji Świętych w naszej parafii rozpoczyna się peregrynacja po domach ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w specjalnym ołtarzyku. Każda rodzina w parafii może przyjąć Ikonę Matki Bożej do swojego mieszkania na 2 dni. Ikonę bierzemy z kościoła i odnosimy do kościoła. Będzie również za każdą rodzinę odprawiana Msza św. Peregrynacja rozpoczyna się od Mucznego (od rodziny Derwich i we wtorek przyjmuje kolejna rodzina). Warto znaleźć czas na modlitwę w domu przed Ikoną MB Nieustającej Pomocy. Msze św. za poszczególne rodziny będą: dzisiaj, we wtorek, czwartek i sobotę wraz z nabożeństwem majowym o 18:30).
 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni  modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe).
 2. We wtorek, 16.maja święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 3. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Nabożeństwa majowe – w Pszczelinach codziennie o 17:30, w Ustrzykach Górnych – o 18:45, Muczne: wtorek, czwartek i sobotę – 18:30.
 5. W sobotę rocznica święceń biskupich ks. Bp Stanisława Jamrozka.
 6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu.
 1. W niedziele porządek Mszy św. na terenie naszej parafii jest następujący:
 • Ustrzyki Górne – 7:45 i 19:00, o 7:30 – nabożeństwo, w sobotę o 19:00 Msza św. z niedzieli.
 • Pszczeliny – 10:00, 9:30 – nabożeństwo majowe.
 • Muczne – 8:50 (nabożeństwo majowe – 8:40)
 • Tarnawa – 11:30 (nabożeństwo majowe – 11:20)
 1. Msze św. Od poniedziałku do soboty w Ustrzykach Górnych – 7:00 i 19:00.
 2. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.
 3. Dziękuję za dyżur w kościele rodzinom (Ustrzyki – rodzinie Paraniak i proszę rodzinę Wójcik). (Pszczeliny: dziękuję rodzinie Drapała i proszę kolejną rodzinę).(Muczne – dziękuję rodzinie za dyżur i  proszę kolejną rodzinę). (Tarnawa – dziękuję kolejnej rodzinie za dyżur).